“Або в гробу, або поза межами України – там я бачу всіх, хто прозрів, дозрів, перезрів, уздрів чи ще там щось” – Дроздов

Відомий журналіст і телеведучий Остап Дроздов відреагував на присвоєння громадянства російському опозиціонеру Невзорову: “Не уявляю собі іншу країну, яка б роздавала своє громадянство направо-наліво, як безкоштовні презервативи на вечірці-оргії. Або як фляшку віскі в подарунок. Або як пачку цукорків на знак вдячності.

Плювати я хтів на хороших ру. Це якщо коротко. А якщо по суті, то громадянство у всьому світі – це кваліфіковане поняття: претендент повинен ВІДПОВІДАТИ обов’язковим критеріям, які встановлює держава. Всі вони завше зводяться до: знання мови, знання історії та культури, знання основ законодавства, ценз осілості.

Щоб отримати польське громадянство, треба мінімум 3 роки пожити в Польщі (або 1 рік для людей із польським корінням) + іспит із польської мови.

Щоб стати громадянином котроїсь із балтійських країн, треба вільно володіти державною мовою + дотриматися цензу осілості. А він у Литві – 10 років. Із них 5 – вид на проживання, ще 5 – вже зі статусом постійного мешканця. Мовчу про підтвердження постійного доходу від професійної діяльності. Далі – іспит на знання основ литовського законодавства.

У Латвії до цих вимог додається ще й тест на знання Конституції, гімну Латвії, а також окремий тест з історії і культури латвійського народу. В кінці – письмова Присяга на вірність Латвійській Республіці. Ну і, ясна річ, ніколи в житті громадянином Латвії не стане людина з комуністичним минулим та співпрацею з шовіністично-тоталітарними режимами.

Цікаво, чи статус довіреної особи терориста №1 путіна підпадає під цю заборону? Цікаво, а як естонці розцінили б шанси на отримання громадянства Естонії людиною, яка офіційно агітувала за путіна, вважаючи його «единственным, кто сможет удержать от катастрофы ежесекундно разваливающуюся империю»?

Або в гробу, або поза межами України – там я бачу всіх, хто прозрів, дозрів, перезрів, уздрів чи ще там щось.
Обурливо-принизлива історія з Нєвзоровим – це історія знецінення українського паспорту. А це, нагадую, паспорт із тризубом, за який відрізали руки і стріляли в голови.”

Остап Дроздов

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.