Банкрутство США та курс долара в Україні: про загрозу дефолту в грудні заявили у Мінфіні

Глава Мінфіну США Джанет Йєллен попередила, що без змін технічний дефолт країни відбудеться вже в середині грудня. У такому разі вартість долара в Україні може, навпаки, зрости. При цьому більшість учасників фінансових ринків ризикує втратити свої заощадження.

Як йдеться у матеріалі UBR, українські аналітики вважають. що такі політичні заяви можуть бути інструментом торгів передає Обозреватель. Однак така ймовірність є.

“Необхідно розуміти, що дефолт – це прострочення у виконанні своїх зобов’язань. Для США зовнішній борг номінований у власній національній валюті, тому тотальна криза неплатежів виключена”, – зазначив аналітик Андрій Гойлов.

З $28,4 трлн боргу лише $6,1 трлн припадає на державні структури США. Можливий дефолт завдасть удару всім учасникам фінансового ринку. “Все це призводить до падіння ринку акцій та зростання попиту на долар США”, – зазначає Гойлов.

Через дефолт курс може навіть зрости

В Україні вартість валюти після можливого дефолту у США може навіть зрости. Інвестори витрачатимуть гроші в короткострокові цінні папери, а також виходитимуть у “готівку”. Сам по собі дефолт означає лише неможливість вчасно виплачувати свої борги.

Перед загрозою банкрутства США опинилися не вперше, проте щоразу влада домовляється про підвищення обсягу граничного держборгу.

Слідом за Сенатом нижня палата Конгресу – Палата представників – ухвалила 12 жовтня законопроєкт, що дозволяє збільшити межу держборгу країни до 480 млрд доларів. Після цього його поріг становитиме близько 28,9 трлн доларів. Діятиме документ до 3 грудня.

У той же день закінчується фінансування більшості федеральних програм. Це означає, що протягом наступних восьми тижнів перед розколотим Конгресом США постане складне завдання: знайти золоту середину у витратах агентств до вересня 2022 року – від освітніх програм і програм іноземної допомоги до імміграційного контролю і безпеки аеропортів – і уникнути ще одного обвалу боргового ліміту.

Чим загрожує дефолт?

Дефолт у США може призвести до знищення пенсійних заощаджень громадян і коштуватиме економіці робочих місць. За словами американського президента Джо Байдена, це також затьмарить роль долара як світової резервної валюти. На тлі всіх цих очікувань рейтинг глави держави рекордно впав.

Байден закликав до негайних дій щодо підвищення ліміту боргу США під час зустрічі з групою провідних бізнес-лідерів країни. Про це повідомляє MarketWatch.

Американський президент зустрівся з главою JPMorgan Chase&Co. Джеймі Даймоном, генеральним директором Intel Петом Гелсінгером, президентом і CEO Nasdaq Аден Фрідман та ін. “Ми ніколи не повинні навіть наближатися до цього (дефолту. – Ред.)”, – заявив Даймон.

Нагадаємо, дефолт США не оголошували ніколи. Поки що Мінфін використовує так звані надзвичайні заходи, щоб США могли виконувати боргові зобов’язання. Такий “режим НС” діє з серпня, але, за розрахунками фахівців, ресурси будуть вичерпані до середини жовтня. Це збігається з прогнозами самого Мінфіну.