Будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати: в Україні знову розширили список професій, для яких вaкцинація буде обов’язковою

Міністерство охорони здоров’я України розширило список професій, для яких обов’язковою буде вакцинація від коронавірусу. Зокрема, до списку потрапили комунальники.

Про це йдеться на сайті МОЗ. Наказ набирає чинності через один місяць із дня його опублікування.

Так, обов’язковій вакцинації підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, зокрема спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності;
  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Глава МОЗ Віктор Ляшко пояснив, що зазначені особи найбільше взаємодіють із великою кількістю людей, а тому мають підвищений ризик інфікуватися.

“Втім, 9 із 10 госпіталізованих невакциновані та не були захищені від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби”, – додав він.

Працівники зазначених установ, які не щепляться протягом місяця, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Як повідомлялось, 25 жовтня уряд затвердив порядок відсторонення співробітників, які відмовляються від обов’язкового щеплення. Норма почала діяти з 8 листопада.