Чи чекати в Україні морозів -30 градусів: синоптик розповіла, якою буде зима

Синоптик Тетяна Негадайлова розповіла, якою буде погода в Україні цієї зими, незважаючи на те, що сезонний прогноз поки не готовий. У коментарі Парламент.ua вона повідомила, що в цьому році зима в Україні буде більш «традиційною» для нашого регіону, передає НВ.

«Попередньо прогнозуємо, що зима буде. Сезонний прогноз ще не готовий, але попередньо можна очікувати зиму — хоч і не з 30-градусним морозом, але буде менше відлиг і більш тривалий зимовий період», — зазначила синоптик.

Раніше завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокового прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного інституту ГСЧС і НАН України Вазіра Мартазінова повідомляла, що погода в Україні на Новий рік буде морозна, але очікувати стійкого снігового покриву не варто.

За її словами, зима буде м’якшою, ніж у минулому році.

«Зима буде нестійкою. З середини листопада температура буде поступово опускатися все нижче і до кінця місяця дійде до хороших негативних значень: -10 в північних районах», — зазначила Мартазінова.

Нагадаємо, раніше директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда припустив, що за 20-25 років зими в Україні може вже не бути через глобальне потепління й зміни клімату.

“Глобальне потепління, звісно, не могло оминути Україну. Скажу більше, наша держава належить до тих країн, в яких воно досить відчутно: середньорічна температура за останні кілька років збільшилась на 1,6-1,7 градуса Цельсія.

Крім того, щороку в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується. Якщо все так і продовжуватиметься, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде”, – зазначив синоптик.