Генерал Кривонос: Якщо у Зеленського сталеві я*ця, він мусить ухвалити удари по російських базах у Білорусі

Така заява генерала викликала резонанс в мережі. Українці переважно погоджуються з таким висловлювання легендарного генерала і підтримують таку ініціативу, тим більше ексзаступник секретаря РНБО, генерал Сергій Кривонос вважає, що залишається висока загроза вторгнення з боку білорусі в Україну.

Про це він розповів в інтерв’ю для «Радіо НВ», передає Леополіс.

«Загроза вторгнення з боку білорусі чітко зберігається. У нас деякі у січні і лютому казали, що ніхто не нападе з боку білорусі і ніщо нам не загрожує… Хоча про цю загрозу я попереджав ще за рік і казав, що російські танки спроможні дійти за 4-6 годин до Києва… На жаль це не було враховано і нас не почули. І не один я про це говорив», – зазначив Сергій Кривонос.

На думку генерала, росії просто необхідно нарощувати агресію з боку білорусі, щоб розтягнути наші сили оборони:

«Насамперед це потрібно, щоб розтягнути наші не такі великі резерви, розмазати як масло по бутерброду. Нагадаю, що білоруський кордон – це 1084 км. Тому на цій такій величезній ділянці розтягати сили і засоби можна довго. Це грає не на нашу користь».

«Єдиний плюс – це якщо правильно розмістити війська, навчити їх діяти в умовах лісової місцевості, то це грає нам в плюси. Бо там болота і не прохідні болота. Там знаходиться не така велика кількість доріг, по яким можна просуватися. І правильно тренуючи особовий склад на цих дорогах, ми можемо провести активну протитанкову війну і знищити їхню техніку із протитанкових засідок, що я пропонував робити ще у грудні минулого року. На жаль це також було не почуто», – зазначив Кривонос.

Тому, за його словами, росіяни будуть намагатися затягнути туди війська республіки білорусь.

«50 – 60 тисяч військ рб плюс ще мобілізаційний резерв на рівні 340 тисяч – це досить не мала цифра, яку можуть використовувати проти нас. Тому росіянам вигідно, аби білоруси не просто б давали територію, як вони давали у попередні дні і місяці, в першу чергу, це аеродроми і пускові майданчики для російських ракетних комплексів, а й затягнути в цю війну безпосередньо самих білорусів», – зазначив генерал.

«Лукашенко як політик грає на двох дошках і намагається втриматись, але ситуація виглядає так, що він загнаний зараз у кут Путіним певними домовленостями, тому ймовірність достатньо велика», – додав він.

Сергій Кривонос припускає, що це може початись уже 1 липня з дій розвідгруп спецпризначення російської та білоруської армій.

«За даними нашої розвідки це до 200 груп… І вони можуть наробити багато шкоди, якщо не буде правильно налаштоване місцеве населення і правильно розгорнуті сили спеціальної оборони… Генерал Залужний розгортає відповідні сили і засоби, хотілось би значно більше, тому що на жаль те, що я бачу, поки що відсутнє чітке розуміння загрози з боку політичного керівництва країни. Ніхто з власним населенням не працює щодо підняття рівня обороноздатності країни», – зазначив генерал.

За його словами, потрібно посилювати інженерне обладнання наших позицій і робити це постійно – 24 на 7.

«Потрібно готувати населення до спроможності захищати країну. Це спроможність людей захистити себе, свою домівку, вміти надати першу медичну допомогу і чітко знати, як діяти у разі загострення ситуації у тому районі, де він проживає. Цього поки я не бачу. Я не бачу будівництво великої кількості оборонних споруд… Коли ворог буде розуміти, що перед підходом до кожного міста і села, там уже чекають вириті окопи, обладнанні доти, дзоти, протитанкові рови, то це зменшує його спроможності щодо наступу і бажання наступати», – наголосив Сергій Кривонос.