Глава Кремля в істериці – його шантаж не пройшов! Стало відомо, що “Північний потік – 2” не вдається запустити навіть тоді, коли він вже збудований

Заява президента Росії Володимира Путіна про те, що Росія у 2021 році на 10% збільшила транзит газу через Україну, – неправдива. Про це голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», передає Главком.

Вітренко зазначив, минулого року Росія забронювала 65 млрд газу, а цього року лише 40. Виявилось, що добові показники транзиту російського газу через Україну впали майже в два рази.

«Якщо на початку року було 180 млн на добу, зараз менше 100. Це чергова порція неправди, яка свідчить про те, що Путін нервує. Він розуміє, що той шантаж, який затіяв по всій Європі, не проходить»,– заявив Вітренко.

За словами голови правління НАК «Нафтогазу України», Путіну не вдається запустити «Північний потік – 2» навіть тоді, коли він вже збудований.

«Якраз через нашу позицію, через те, що ми доводимо: Путін використовує газ як зброю, його «Північний потік –2» не відповідає європейському законодавству. І поки нам вдається цю ситуацію зупиняти», – додав Вітренко.

Раніше Путін заявив, що Росія відправляє в Європу стільки газу, скільки просять партнери.

Однак збільшувати транзит через Україну «небезпечно», так як нібито «знос труби там становить 80%». За словами Путіна, «Газпром» вже збільшив поставки газу в Європу на 10%.