Глава Нaцполіції: попереджaю всіх українцiв відтепер поліція має право зупинити вас і вимaгати для перeвірки наявності серитифiкату про вaкцинaцiю

Співробітники поліції можуть на вулиці зупинити громадянина для перевірки наявності сертифіката про вaкцинацiю чи інші кoвiд-документи.

Про це в ефірі телеканалу ICTV 8 листопада пізно ввечері повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко, повідомляють Українськi Новини.

“Поліція може зупинити людину на вулиці (для перевірки сертифікату про вaкцинацiю)”, – повідомив голова Нацполіції.

За його словами, поліція має на це законне право.

Він зазначив, що, згідно із Законом “Про Національну поліцію”, поліцейські мають профілактувати як кримінальні злочини, так і адміністративні правопорушення.

“Є постанова Кабінету Міністрів України, яка дає право працівникам поліції перевіряти кoвiд-сертифікати та дотримання кaрaнтинних режимів. Є стаття 117 Конституції України, яка говорить про те, що рішення, розпорядження та постанови Кабінету Міністрів обов’язкові до виконання. Тож ми чітко виконуємо Кабінету Міністрів України та роз’яснюємо ці норми громадянам”, – пояснив Клименко.

Він додав, що поліція перевіряє громадян на наявність кoвiд-документів вибірково.

“Іноді люди починають агресувати на законні вимоги працівника поліції. Ми намагаємося реагувати толерантно. Ми почали все з профілактики та пояснень, чому проводяться перевірки і які у нас є повноваження. Утім, окремі громадяни хочуть висловити власну точку зору, яка, як правило, перекриває спільну проблему держави”, – зазначив Клименко.

Зі слів голови Нацполіції, мета поліції – допомогти лікарям досягти колективної безпеки та імунітету.

Своєю чергою, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підтримав керівника поліції й зазначив, що перевірки громадян на вулиці законні, оскільки кожен громадянин є потенційним носієм вірусу і може порушувати режим самоізоляції.