Карантин в Україні треміново посилюють! Відтепер обслуговуватимуть лише з сертифікатами або тестами. Опубліковано офіційне рішення КМДА

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації КМДА вирішив посилити карантин у Києві. Згідно з офіційними документами, з 5 жовтня приватні компанії та державні адміністрації мають надавати послуги лише тим громадянам, які мають сертифікати про вакцинацію або результати ПЛР чи експрес-тестів.

Крім додаткових вимог про наявність сертифікатів у Дії посадовці також передбачили обов’язкове носіння масок або респіраторів, які закривають ніс та рот а також дотримання соціальної дистанції між відвідувачами.

Посадовці посилаються на відповідну постанову Кабміну про встановлення протиепідемічних заходів, повідомляє 24 канал.

Тести не потрібні лише щепленим або особам до 18 років

У протоколі засідання комісії зазначено, що забезпечити прийом відвідувачів за новими правилами мають:

  • секретаріат та структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради;
  • районні в місті Києві державні адміністрації;
  • керівники підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, розміщених на території Києва.

Згідно з документом, відтепер кожен клієнт магазинів, ресторанів, кафе та кінотеатрів та інших закладів має мати при собі документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або хоча б однієї дози вакцини.

Крім того, можна обслуговувати людей з наявністю негативного тесту на COVD-19. Підходить для цього як ПЛР, так і експрес-тест, проведений не більш як за 72 години до відвідування закладу.

ЦНАПи вже пускають не щеплених без тестів

Оголошення про початок роботи за новими правилами з 5 жовтня вже розмістили у фейсбуці на сторінці Центрів з надання адміністративних послуг. Чиновники зазначили, що відвідувачі можуть отримати послуги лише вакциновані мешканці столиці. Або ж ті, хто має негативні тести.