Хто віддасть 25 тисяч гривень: українці в 2022-му по-новому заплатять податки за свої машини

Українці з 2022-го за новими правилами сплачуватимуть податки на машини. У межах “ресурсного законопроєкту” також розширять кількість тих, хто має платити до бюджету за свої авто.

Такі нововведення передбачено законопроєктом №5600, який найближчим часом ухвалять у другому читанні передає Обозреватель. Щороку список авто, власники яких мають сплачувати податок, оприлюднює на своєму сайті Міністерство економіки.

Зараз діють два основних критерії:

  • машина, вік якої не має бути більшим ніж 5 років;
  • машина повинна коштувати понад 375 мінімалок (з 2022-го це 2,5 млн грн).

Як змінять правила:

  • машина, вік якої не має бути більшим ніж 5 років;
  • машина повинна коштувати понад 200 мінімалок (з 2022-го це 1,3 млн грн).

Розмір податку становить 25 тис. грн. Платити його потрібно щорічно і лише один раз.

Стару норму було розроблено ще до низки підвищення мінімальної зарплати. Тепер вона призводить до того, що кількість платників значно зменшилася.

Щоб виправити ситуацію, Кабінет міністрів розробив проєкт зміни критеріїв. Це призведе до того, що сплачувати податок потрібно буде не лише за елітні авто, а й за нові машини середнього класу.

До речі, якщо не сплатити такий податок протягом 60 днів, сума зростатиме. Якщо заплатити за перші 90 днів – плюс 10% до штрафу; після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль чи інше майно можуть заарештувати (так звана податкова застава).

Користуватися машиною можна і в заставі, але продати чи подарувати її не вдасться. Більше того, податківці мають право забрати автомобіль, продати його з отриманої суми отримати платіж, а здачу повернути вже колишньому власнику автомобіля.

Щоправда, така ситуація – велика рідкість. Найчастіше боржники після податкової застави одразу платять за рахунками.

Нагадаємо, також з 1 вересня українцям почали нараховувати штрафи за несплату податків на квартиру. Розмір штрафу залежить від того, наскільки сильно було прострочено платіж.

У Верховній Раді готуються до розгляду податкового законопроєкту № 5600 – 13 вересня розпочалися обговорення документа у профільному комітеті. Депутати вже запропонували прибрати з проєкту норми про сплату ПДВ забудовниками, про оподаткування продажу сільгосппродукції та самозахопленої землі.

Також у новій редакції заборонили податковій стягувати весь податковий борг без звернення до суду навіть після 1 дня прострочення. Тепер таке право фіскалам надається лише у разі прострочення 90 днів і більше.