Колишній глава МОЗ не витримав: “Нинішня ініціатива виглядає, як бенкет під час чуми. 2 дози вакцини – це не квиток на концерт “95 кварталу” чи переліт в Буковель, а реальний шанс вберегти життя”

Пост колишнього глави МОЗ Максима Степанова. Подаємо в оригіналі.
Карти. Гроші. 2 вакцини.

У грудні 2020 року я затвердив дорожню карту по проведенню плану вакцинації. У ній було чітко визначено, що першими вакцинуємо людей з групи ризику – 80+, 70+, 60+. За таким планом йшли всі розвинені країни світу, щоб вберегти життя людей.

Після моєї відставки цю карту закинули і погнали колоти всіх охочих, аби хоча б трохи наздогнати світові показники вакцинації. Натомість перегнали більшість країн в показниках смертності. А найвразливіша категорія так і залишилася незахищеною.

Гроші. Якби 1000 грн була справжня, а не віртуальна, її можна було б виділити малозабезпеченим людям похилого віку, щоб вони купили продукти, оплатили комунальні послуги або придбали необхідні медикаменти. Пенсіонерам, які не в силах вистояти чергу у центрі вакцинації, потрібно створити відповідні умови, щоб вакцинувати їх вдома.

Для цього виділити кошти на додаткові вакцинальні бригади. Окремий пункт – фінансова допомога медикам. Не красиві слова подяки, а реальна матеріальна підтримка. Не на розваги, а на прожиття. Бо нинішня ініціатива виглядає, як бенкет під час чуми.

2 дози вакцини – це не квиток на концерт «95 кварталу» чи переліт в Буковель, а реальний шанс вберегти життя. Особливо для людей старших 60-ти. Це не просто мої слова, це висновки усіх світових вчених. Тому прошу всіх, у кого є батьки старшого віку, бабусі і дідусі, які досі не вакциновані – переконайте їх, допоможіть їм вберегти здоров‘я і життя, щоб вони ще довгі роки могли радіти таким дорогоцінним хвилинам, проведеним поруч зі своїми дітьми та онуками.

P.S. Друзі, якщо у вас є питання з приводу вакцинації, які вас турбують і ви на них досі не змогли отримати відповідь, – пишіть у коментарях. Я їх опрацюю з нашими провідними фахівцями і напишу окремий пост.