Комп’ютерна програма передбачила результат війни в Україні: Імовірний успіх РФ оцінюється лише на два бали з можливих семи

Військові фахівці США розробили комп’ютерну програму MCOSM, яка може передбачати розв’язування бойових дій. Імовірність успіху РФ у війні проти України оцінюється лише на два бали з можливих семи.

Зазначається, що експерти завантажили у програму понад сто результатів всесвітньо відомих боїв, які проходили у світі протягом 150-200 років. З 10 випадків 7 збігаються із реальним результатом. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на сюжет Freedom.

Для запуску прогнозу MCOSM користувачам необхідно оцінити 30 значень. Вони охоплюють такі речі, як рівень підготовки кожного воюючого, вогневу міць, мобільність, логістику, розвідку, прийняття рішень та здатність упорядковувати і синхронізувати операції.

Одна з таких програм спрогнозувала, що російська армія не захопить Київ на початку війни.

Програма оцінила ймовірність успіху РФ у війні проти України лише на два бали з можливих семи.

Також є подібний до цієї програми браузер – симулятор повітряних боїв американської оборонної фірми Man Tech. У цій програмі один і той же сценарій можна запускати багато разів, отримуючи різні результати.

Це дозволяє встановити, наприклад, які маневри, погода, висота або інші змінні підвищать шанси відхилення від винищувача до ЗРК російських С-400. Але один факт програма все ж таки не врахувала: “Сильна воля українців робить більший вплив на хід війни, ніж очікувала команда військових фахівців із, приблизно, 290 прогнозистів”.

Представника MCOSM попросили розповісти, чим закінчиться другий етап війни в Україні. Він вніс інформацію, включаючи брак зброї в Україні та добрі здібності Росії в галузі управління військами та обробки інформації. Результат – 5 балів із 7 на успіх для кожної сторони конфлікту. Іншими словами – глухий кут.

Втім, до симуляцій треба ставитися обережно, вважає співробітник військово-морського аналітичного центру Ендрю Елачинські.

За його словами, присвоєння числових оцінок людської психології та військовим ноу-хау у кращому разі суб’єктивне, а в гіршому – фантастичне.