Лікар-пульмонолог назвала “найкращу” на її думку вакцину: за перевіреною методикою

Лікар-пульмонолог Світлана Гук порадила українцям, які не бажають робити щеплення проти коронавірусу через сумніви в перевіреності вакцини, скористатись препаратом CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac. За словами експертки, ця вакцина зроблена “за старою перевіреною методикою”.

Лікарка зазначила, що може зрозуміти людей, у яких є питання до вакцин, повідомляє Obozrevatel.

Найчастіше українців насторожує те, що передусім препарати не достатньо досліджували, як це повинно бути “в звичайному режимі”, а не під час пандемії. Пульмонолог пояснила, що на тривалі випробування просто не було часу.

Крім того, багато нових вакцин від COVID-19 створювали за методиками, які ще не використовувались раніше.

“І ми всі знаємо, що кількість осіб із поствакцинальними ускладненнями таки зростає, що, знову ж таки, логічно, враховуючи все більшу кількість вакцинованих осіб. Про це ніхто не говорить пошепки, це не новина для лікарів. Але треба врахувати, що й кількість вакцинованих зараз теж дуже велика – це мільйони людей. Отже, реальний відсоток ускладнень невеликий”, – пояснила Гук.

Вона зазначила: “побочки” у конкретної особи прогнозувати неможливо. Лікарі рекомендують не робити щеплення, якщо в пацієнта лихоманка, алергія на компоненти вакцин чи загострення хронічного захворювання.

“Якщо людина боїться, але все ж хоче себе захистити від можливості важкого захворювання на COVID-19, на мій погляд, можна порадити CoronaVac”, – сказала лікарка.

Ця вакцина інактивована, тобто містить у своєму складі неактивний, “убитий” вірус.

“Мені вона дуже імпонує й тим, що містить увесь спектр білкових структур коронавірусу”, – сказала медикиня.

Зазначимо, що Гук очолює Центр респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні “Феофанія” в Києві.