Лукашенко попав не на жарт! Поставлена ​​мета запровадити до кінця місяця. У ЄС приготували дуже неприємний сюрприз самопроголошеному президенту

Європейський союз має намір запровадити новий пакет обмежувальних заходів щодо керованої самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком Білорусі вже до кінця поточного місяця.

За словами міністра закордонних справ Еви-Марії Лійметс, новий пакет санкцій Європейського союзу щодо Білорусі, скоріш за все, має набути чинності наприкінці листопада.

“Зараз поставлена ​​мета запровадити санкції до кінця місяця”, – сказала Лійметс. За її словами, нові санкції будуть узгоджені з іншими країнами-однодумцями, такими як США, які встановлять свої санкції на початку наступного місяця.

Лійметс нагадала, що 15 листопада міністри закордонних справ країн Євросоюзу досягли політичної домовленості щодо запровадження п’ятого пакету санкцій щодо Білорусі; погоджено також зміст пакета.

“Зараз триває робота над юридичним оформленням пакету – юридичні служби Євросоюзу його шліфують”, – додала міністр закордонних справ.

Питання про те, чи будуть накладені санкції на білоруську авіакомпанію “Белавіа” або на іншу авіакомпанію, яка співпрацює з білоруським режимом, наприклад, здаючи в оренду літаки підприємству “Белавіа”, Лійметс зазначила: “На даний момент узгоджено як фізичні, так і юридичні особи, у тому числі низка компаній. Однак, точно сказати, хто увійшов до цього списку, на жаль, неможливо доти, доки список не буде остаточно доопрацьований та опублікований”.

“Безперечно, нас дуже непокоїло те, що дуже багато установ та компаній брали участь у доставці нелегальних мігрантів до Білорусі, а звідти до зовнішніх кордонів Європейського союзу. На наш погляд, на ці установи, підрозділи та підприємства обов’язково мають бути накладені санкції, щоб припинити їхню прикру діяльність”, – зазначила міністр.

За словами Лійметс, для Естонії дуже важливо швидко просунутися вперед із запровадженням санкцій. Вона пообіцяла, що обов’язково порушить це питання на зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом у вівторок.

Євросоюз готується запровадити нові обмеження для Білорусі, щодо якої раніше вже вводилася низка санкцій, оскільки білоруський режим привів у країну тисячі близькосхідних мігрантів і направив їх на кордони Польщі, Литви та Латвії, що входять до ЄС. Євросоюз називає це гібридною атакою.