Навіть не по 10 копійок! Стало відомо, коли з українських магазинів зникнуть пластикові пакети

В Україні незабаром приберуть із продажу пластикові пакети в магазинах. Це має статися вже навесні. Коли і як відмовлятимуться від пластикових пакетів – з’ясовував кореспондент “Сьогодні“.

Для цього ми відвідали кілька супермаркетів та запитали, як відбуватиметься цей процес.

У “Форі” співробітники відмовилися давати коментар журналісту, проте не на камеру сказали, що пакети повинні повністю вивести із продажу до березня. Водночас у “Cільпо” підтвердили таку саму інформацію.

“З березня виходять із побуту пластикові пакети. Переходимо на кукурудзяні та з вторинної сировини”, – розповіла нам співробітниця супермаркету.

Чи готові відмовитися від пакетиків

Багато українців вже звикли до того, що за пластикові пакети доводиться платити. Однак якщо їх зовсім приберуть із продажу, багато хто не буде засмучений.

“Взагалі можна прибрати пакетики. Я собі шитиму мішечки і ходитиму з мішечками”, – розповіла нам українка похилого віку.

На запитання, чи не шкода 10 копійок платити за пакетики, жінка відповіла “а що робити?”. Також люди все частіше відмовляються від пластику на користь екоторби.

Яка ситуація зараз

Хоча з 1 лютого магазини зобов’язали продавати пластикові пакети не дешевше за 2 грн, їх все ще продають за символічною ціною – лише 10 копійок. Однак деякі супермаркети пропонують й екологічніші варіанти. Наприклад, можна купити екоторбу лише за 10 гривень замість великого пластикового пакета.