Названо міста в Україні, в яких не буде опалення взимку: перелік

Попри завчасну підготовку до опалювального сезону зважаючи на воєнні дії опалювальний сезон у низці міст може не розпочатися взагалі.

Йдеться не тільки про прифронтові міста де практично повністю зруйнована комунальна інфраструктура, каже керівник Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко.

Найскладнішою є ситуація у Луганській та Донецькій областях.

“Подача газу в області неможлива, перебитий газопровід, обстріл не дозволяє здійснити ремонт. Проблеми з роботою котелень, їх багато пошкоджено.

Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут та інші міста — опалювального сезону тут швидше за все не буде”, — вважає Олег Попенко.

Наразі під питанням подача опалення до Харкова та Миколаєва, а також у цих областях. Якщо теплоносій й вдасться подавати, то лише у частину міст.

Наприклад, район Салтівки в Харкові цього року точно залишиться без тепла, вважає експерт.

“Обстріли в містах, складнощі з доставленням вугілля та відсутність грошей у населення – такі основні причини з яких опалювальний сезон у Миколаївській та Харківській областях буде навряд чи можливим”, — каже Попенко.

Але також під питанням опалювальний сезон і в регіонах, де активних військових дій немає.

Зокрема йдеться про Чернігів та Суми.

“Там свої причини. У Чернігові зруйновано ТЕЦ, і необхідно її відновлювати, підключати нові котельні, зараз робота йде.

У Сумах одна котельня банкрут, її планують передати на баланс міста вже кілька місяців, але поки що питання не вирішено, зависла — а це третина міста”, — називає Олег Попенко проблеми майбутнього опалювального сезону не пов’язані з війною.