Не треба скуповувати: експерт спрогнозував, що буде з доларом до 10 серпня

У період з 4 до 10 серпня котирування продажу валюти в обмінниках будуть знижуватися, якщо населення не буде активно скуповувати валюту.

Такий прогноз зробив економічний аналітик Олексій Козирєв, передає Главком. Він упевнений, що все залежатиме від реакції населення.

«Платоспроможний попит на валюту в умовах війни та високого рівня інфляції з боку населення все ж залишається обмеженим. І це дещо стримує апетити фінансистів з приводу збільшення цінника з продажу валют», – зазначив економічний експерт.

Козирєв вважає, що до 10 серпня долар у більшості банків продаватимуть в межах від 36,57 гривень до 41,50 гривень, євро – від 37, 30 до 42,90 гривень.

Головними факторами для зміни курсу в зазначений період експерт назвав вирішення проблем фінансування дефіциту бюджету та обсяг експорту.

Нагадаємо, Нацбанк переконаний, що однією з причин дестабілізації на готівковому ринку після підвищення офіційного курсу на 25% до 36,6 грн була нестача валюти. Протягом найближчого часу курс долара впаде.

Напередодні стало відомо, що Нацбанк презентував Офісу президента реформу щодо скорочення кількості пунктів обміну валюти. Найближчим часом валюту в обмінниках продаватимуть за новими правилами.