Нова хвиля коронавірусу може розпочатись вже зовсім скоро: опубліковано прогноз

Новий спалах захворюваності на коронавірус в Україні може розпочатися на початку 2022 року. Нині у країні фіксують зниження темпів поширення COVID-19.

Такими є прогнози Київської школи економіки, про які на брифінгу у вівторок, 23 листопада, розповів керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко. За його словами, наступного піку коронавірусу в нашій державі варто очікувати вже у січні.

Водночас експерт зазначив, що минулого тижня кількість нових випадків COVID-19 серед українців зменшилась на 20%. Однак, за його словами, це не означає, що Україна пройшла пік. Загалом зменшення захворюваності у країні фіксують другий тиждень поспіль.

Рівень госпіталізацій пацієнтів із COVID-19, як зазначив Ганиченко, також пішов на спад. Він становив 19% минулого тижня, зменшившись на 13%. При цьому, виписки з лікарень на 25% переважають госпіталізації.

Крім того, минулого тижня зафіксовано спад смертності – показник знизився на 6%. Очікується, що тренд на спадання продовжиться і надалі.

Як повідомлялось, до кінця 2021 року коронавірусна хвороба може забрати життя ще 15-20 тисяч українців, зазначив Ігор Бровченко, керівник робочої групи НАН з математичного моделювання проблем, пов’язаних із пандемією COVID-19. За його словами, загальна кількість смертей від COVID-19 може сягнути до ста тисяч.