Одноразові пакети відсьогодні стали платними: скільки вони тепер коштують в супермаркетах

Відсьогодні в Україні стартував перший етап заборони на безкоштовне поширення пластикових пакетів.

Так, покупцям магазинів АТБ одноразові пакети пропонують по 12 копійок. Як передає кореспондент УНІАН, пакет без ручок обійдеться покупцям в 9 копійок.

Магазини VARUS продають пакети по 1 копійці. А ось у магазинах “Сільпо” вартість пакетів у чеках не зазначають.  Покупці зазначили, що сумніваються в дієвості таких заходів.

“Тут все, як в законі написано – пакети платні та всюди попередження для клієнтів, що їхня вартість…одна копійка. Така сума навіть пенсіонерів не стимулюватиме переходити на торбинки та іншу екологічну тару багаторазового використання”, – наголосила клієнтка магазину VARUS.

Деякі українці вже почали шукати альтернативу пластиковим пакетам.

“Я зі своєю торбиною для яблук була як біла ворона. Ніхто пальцями не тикав, але зацікавлені погляди були. Більше в магазині жодної людини не побачила з торбинкою для овочів і фруктів”, – поділилася враженнями клієнтка “Сільпо”.

Заборона на безкоштовне розповсюдження одноразових пакетів передбачена Законом “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, який у Верховній Раді ухвалили ще 1 червня.

Заборона на безкоштовне поширення пластикових пакетів буде здійснюватися в три етапи:

  • Перший етап – з 10 грудня вводиться обов’язкова реалізація пакетів за гроші, а безкоштовне розповсюдження забороняється. Ціни на пакети мав визначити уряд.
  • Другий етап починається з березня 2022 року – вводиться заборона на поширення пакетів до 50 мікрометрів.
  • Третій етап – з 1 січня 2023 року – вводиться заборона на використання всіх товщиною до 50 мікрометрів.