Перехід на літній час в Україні: коли переводять годинники та коли його скасують

Україна знову перейде на літній час 27 березня 2022 року разом з країнами Європейського союзу. В останню неділю місяця о 3 годині ранку стрілки будуть переведені на 1 годину вперед.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”, який регулює дане питання.

З урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, Кабмін постановив ввести на території України такий порядок: час другого часового поясу (Київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки:

  • в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед;
  • в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Зазначимо, в Євросоюзі тривають дискусії про скасування переходу на літній час. Це питання має вирішитися до 2026 року.

Нагадаємо, спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що Верховна рада взимку повернеться до розгляду законопроекту про скасування сезонного переведення годинників. Він хотів би, щоб Україна залишилася на зимовому часі. При цьому він стверджує, що дискусія буде вестися відповідно до рішень Європейського Союзу.

У березні 2021 року Верховна рада не змогла скасувати переведення годинників, законопроект відправили на повторне друге читання.