Погана новина для чоловіків, які залишили територію України після 24 лютого (початку російського вторгнення)

Згідно із законопроектом №7171, який був внесений на розгляд Верховної Ради, особи, які залишили Україну в особливий період або під час дії правового режиму військового стану, загрожує термін від 5 до 10 років в’язниці з конфіскацією майна або без такої.

“Перетин державного кордону України військовослужбовцями, військовозобов’язаними, резервістами, особами, що підлягають мобілізації, а також народними депутатами України, депутатами місцевих рад, посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, сільськими, селищними, міськими головами, працівниками правоохоронних органів, суддями, суддями Конституційного суду України, прокурорами, без законних підстав в умовах особливого періоду або правового режиму воєнного стану, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років із конфіскацією майна або без такого”, – йдеться у проекті закону.

Крім того, за сприяння у незаконному перетині кордону, посадовими особами та/або військовослужбовцями Державної
прикордонної служби України, що загрожує строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Наразі законопроєкт розглядається у Комітеті Верховної Ради України з правоохоронної діяльності.

Нагадаємо, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив проведення “військової спецоперації” проти України. У зв’язку з цим Верховна Рада цього ж дня оголосила воєнний стан на 30 діб.

Під час воєнного стану всім військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено перетинати державний кордон.