Провокації в Карабаху: Росія готується до окупації азербайджанської території

Так званий російський “миротворчий контингент” у Карабаху участив провокації в регіоні, що може свідчити про спроби Кремля переключити увагу з провальної для армії РФ війни в Україні на ситуацію на Кавказі .

Як повідомляє Caliber.Az із посиланням на джерела у військових колах, 7 квітня російські “миротворці” встановили в азербайджанському селі Фаррух прапор РФ. Йдеться не про розміщення російської символіки на військовій техніці “миротворців”, а безпосередньо у населеному пункті. Це виглядає очевидною провокацією, особливо з огляду на те, що всі розміщені навколо стратегічні висоти контролюються азербайджанською армією.

Російські військові посилили присутність у селі під приводом “охорони покинутих вірменами будинків”. Крім того, “миротворці” намагаються встановити у населеному пункті камери відеоспостереження, що також викликає питання азербайджанської сторони.

Це далеко не єдині провокації з боку російських військових у регіоні. Так, 7 квітня дорогою у напрямку Агдері озброєний вірменин у цивільному одязі перекрив рух азербайджанської військової колони та здійснив постріл у повітря. Інцидент стався на очах у “миротворців”, але вони не вплинули на порушника, а, навпаки, спостерігали за тим, що відбувається з усмішкою на обличчях. ЗС Азербайджану, у свою чергу, виявили професіоналізм і не стали відповідати на провокацію.

Коментуючи вищеописані епізоди, азербайджанські ЗМІ роблять висновок, що російським військовим надійшов наказ цілеспрямовано загострити ситуацію в Карабаху. Не виключено, що це пов’язано із наміром Кремля переключити увагу з поразок російської армії в Україні на події на Кавказі.

Крім цього, російську сторону може дратувати нещодавня зустріч президента Азербайджану Ільхама Алієва та прем’єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна у Брюсселі. У Кремлі з ревнощами спостерігають за спробами Євросоюзу примирити Баку та Єреван .

Нагадаємо, наприкінці березня Азербайджан звинуватив Росію у порушенні домовленостей та зазначив, що заяви російської сторони про ситуацію в Карабаху не відповідають дійсності. Баку зажадав від Москви виконати свої зобов’язання та забезпечити вихід ЗС Вірменії та вірменських незаконних збройних формувань з азербайджанської території. Крім того, Азербайджан проігнорував вимогу РФ відвести армійські підрозділи із зони відповідальності російських “миротворців”.