Припинення вогню на Донбасі відміняється? Росія відкинула всі пропозиції української сторони на засіданні ТКГ

Під час засідання робочих груп Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Російська Федерація категорично відкинула пропозицію України щодо припинення вогню на Донбасі. Також РФ не підтримала ініціативу з відкриття КПВВ та обміну полоненими.

Ці питання обговорювалися в межах чергового засідання ТКГ 8 грудня. Про це йдеться на каналі Української делегації для участі у ТКГ у Telegram передає Обозреватель.

Зокрема, крім пропозиції про перемир’я, йшлося про відкриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду в населених пунктах Щастя та Золоте, а також звільнення з полону близько 60 осіб.

Крім того, Росія відкинула всі пропозиції української сторони на засіданні 9 грудня. Тоді Україна пропонувала розширити склад Спільного центру контролю та координації не лише підписантами Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, а й уповноваженими представниками країн-учасниць Нормандського формату як незалежною стороною.

Нагадаємо, представник української делегації Сергій Гармаш заявив, що на засіданні ТКГ представники РФ зажадали, щоб український парламент ухвалив план дій щодо політичного врегулювання ситуації разом із псевдореспубліками “ЛНР” та “ДНР”. Разом з тим Гармаш зазначив, що Верховна Рада такого документа ніколи не ухвалить, оскільки не визнає ці “республіки” та їхні “влади”.

Як повідомлялось, раніше український президент Володимир Зеленський заявив, що влада розраховує на те, що на засіданні Тристоронньої контактної групи з Донбасу будуть вирішені питання про “різдвяне” перемир’я, обмін полоненими та відкриття КПВВ.

Раніше повідомлялося, що замість нового міністра оборони України Олексія Резнікова, виведеного зі складу української делегації Тристоронньої контактної групи, його обов’язки виконуватиме Андрій Костін. Він є депутатом Верховної Ради від фракції “Слуга народу”.