Радості немає меж! Тільки що з’явилась новина, на яку ми так довго чекали: війська окупантів змушені відвести свої сили з-під Харкова

За оцінками Інституту вивчення війни (США), ЗСУ успішно контратакують окупантів під Харковом і змушують їх відвести свої сили з регіону.

Крім того, ворог змушений боротися з контратаками українських військ, відмовившись від бомбардування міста, повідомляє УНІАН.

Експерти ISW вважають, що РФ може відмовитися від плану оточення українських військ на лінії Ізюм-Слов’янськ-Дебальцеве. Натомість окупанти можуть обрати дрібніше оточення Сєвєродонецька та Лисичанська.

Під час відступу російські війська підірвали три мости через річку Сіверський Донець в районі сіл Рубіжне та Старий Салтів у Харківській області.

Цей шлях був дуже важливий для контрнаступу українських сил, повідомляють журналісти. Мости знаходяться приблизно в 17 км від російського кордону.

Самі населені пункти були нещодавно звільнені українськими військами. На іншому супутниковому знімку 8 травня, видно, що міст через Печенізьку ГЕС – найближчий на південь міст – також підірваний.

Пошкодження мостів може значно ускладнити контрнаступ ЗСУ.

Для українських сил важлива не тільки динаміка. Основні російські шляхи постачання, які життєво важливі для наступу російських військ в районі міста Ізюм і в Луганську область, проходять на схід від річки Сіверський Донець в Харківській області.

“Хоча не зовсім ясно, коли були підірвані мости і хто несе за це відповідальність, малоймовірно, що українці несуть відповідальність за їхнє руйнування. Мости занадто важливі для їхнього контрнаступу і націлювання на лінії постачання”, – вважають журналісти.