Раду трясе! Смерть Полякова – названо мотив: підозрюють нардепа. Правда спливла на поверхню

Валентин Наливайченко нагадав скандальну заяву Галини Третьякової щодо смерті нардепа. Поліція має допитати народну депутатку від “Слуги народу” Галину Третьякову, яка назвала померлого нардепа Антона Полякова ворогом.

Про це в ефірі програми “Велика п’ятниця” на телеканалі “Україна 24” заявив народний депутат від “Батьківщини”, ексглава Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

“Є правовий момент. Нікуди не ділося кримінальне провадження, відкрите за фактом смерті Антона Полякова, народного депутата. Висловлюється політик, народний депутат, в якої очевидний конфлікт інтересів з Антоном Поляковим, поки він був живий. Ми в парламенті і з трибуни це чули. Більше того, пише “мінус один ворог”, називаючи загиблого ворогом. І тепер у мене питання, я наполягаю – покажіть повний список ворогів, це я звертаюся до влади. І друге – чого досі не допитана народна депутатка Національною поліцією?” – заявив Наливайченко.

На його думку, йдеться про можливий мотив злочину:

“Ви ж розумієте, що таке мотив. Що ще треба сказати чи зробити народній депутатці Третьяковій, щоб слідство зрозуміло, що це – мотив, який має бути слідчим шляхом встановлений, і допитана людина, яка вважає загиблого ворогом?”, – зазначив він.

До слова, голови фракцій і груп Верховної Ради вже підписали звернення до керівництва парламенту з вимогою звільнити Галину Третьякову з посади голови комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів. Про це повідомив народний депутат з групи “За майбутннє” Тарас Батенко у Facebook.

“Очікуємо рішення голови Верховної Ради України та комітету з питань регламенту, депутатської етики та організаційної роботи Верховної Ради України. Будемо жорстко настоювати на усуненні пані Третьякової із займаної посади на наступному пленарному тижні!”, – наголосив він.

Нардеп також висловив позицію, що Третьякова “недостойна бути народним депутатом після таких цинічних та бездушних слів про смерть Антона Полякова”.

У цей же час голова партії “Слуга партії” Олександр Корнієнко також заявив, що Третьякову можуть відсторонити з посади голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

За словами Корнієнка, для зняття Третьякової з посади потрібно внести зміни в постанову про комітети. Однак “Слуга народу” неоднозначно ставиться до можливості такої процедури.

“Це (відкликання з посади керівника комітету) інший процес: ініціюються зміни до постанови про комітети. Ми поки що таких змін не бачили, ми їх теж не ініціювали. Подивимося, чи будуть такі ініціативи від колег”, – пояснив Корнієнко журналістам у кулуарах парламенту в п’ятницю.

Водночас він зазначив, що в самій фракції “Слуга народу” спостерігається “неоднозначне ставлення до зміни саме голови комітету”.

Крім того, коментуючи ініціативу про відсторонення Третьякової від участі в пленарних засіданнях на п’ять днів, Корнієнко звернув увагу на “одну проблему”, яка полягає в тому, що “все, сказане депутатом поза парламентською залою та комітетами, не є формальним приводом для таких дій стосовно цього депутата”.

“Тому, чесно кажучи, як регламентний комітет далі діятиме, мені складно сказати. Вони засідатимуть наступного пленарного тижня”, – додав парламентарій.

Як повідомлялося, керівник комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова у фракційному чаті “Слуги народу” прокоментувала смерть члена депутатської групи “За майбутнє” Антона Полякова, зокрема, фразою “одним ворогом менше”.

Нагадаємо, нардеп Антон Поляков був виявлений мертвим у Києві в ніч на 8 жовтня. Патрульні зупинили таксі за порушення правил дорожнього руху і побачили на задньому сидінні людину без ознак життя. Ним виявився Антон Поляков.