Рішення, на яке українці чекали вже давно! У Раді готовий до розгяду законопроект про скорочення кількості депутатів з 450 до 300

Олександр Корнієнко заявив, що ініційований Володимиром Зеленським законопроєкт про зменшення кількості парламентарів готовий до розгляду в Раді. У документі мовиться про скорочення з 450 до 300 нардепів.

Про це перший заступник голови ВРУ повідомив під час брифінгу в кулуарах парламенту 1 лютого передає 24канал.

“Законопроєкт про зменшення кількості народних депутатів до 300 абсолютно готовий до голосування. Для його ухвалення потрібно 300 голосів. Цей документ також фактично закріпить пропорційну виборчу систему”, – сказав Олександр Корнієнко.

Віцеспікер переконаний, що на даному етапі для України найбільш прийнятною стане саме пропорційна виборча система з відкритими списками. Водночас він упевнений, що при її впровадженні слід зберегти дотримання принципу представництва територій і зв’язку депутатів із виборцями.

З його слів, тому фактично треба змінювати й законодавство про партії, бо чинне вже є застарілим. За даними команди президента, більшість громадян України підтримують ініціативу скорочення кількості народних депутатів у Верховній Раді.

Як повідомлялось, 16 грудня 2019 року Конституційний суд України визнав конституційним законопроєкт №1017, який передбачає зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300, а також запроваджує пропорційну виборчу систему.

4 лютого 2020 року ВР попередньо схвалила законопроєкт №1017 «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)».