Ще 7 областей України переходять у “червону” зону: будуть закриті ТРЦ, заклади громадського харчування, непродовольчі ринки та магазини, заборонено проведення масових заходів

З 30 жовтня «червону» зону карантину запроваджують одразу в 7 областях: Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Львівській, Хмельницькій та Чернігівській.

Відповідне рішення 27 жовтня ухвалила Держкомісія з надзвичайних ситуацій, передає Громадське з посиланням на міністра уряду Олега Немчінова.

Попри те що «червоний» рівень запроваджуються у Київській області, обмеження не стосуватимуться Києва.

За даними МОЗ, у всіх семи областях перевищений рівень захворюваності (кількість випадків на 100 тисяч). У Житомирській, Київській, Луганській, Львівській, Хмельницькій областях також перевищений коефіцієнт виявлення позитивних випадків (понад 20%).

Також в частині областей спостерігається високий рівень госпіталізацій та завантаженість ліжок із киснем.

Які обмеження?

У цій зоні заклади освіти зможуть працювати, тільки якщо 100% працівників матимуть «зелений» COVID-сертифікат.

У «червоній» зоні зможуть працювати кінотеатри, музеї, інші культурні заклади, розважальні заклади, ТРЦ, заклади громадського харчування, ринки, спортзали та басейни, якщо весь персонал та відвідувачі будуть повністю вакциновані.

Крім того, запрацювали нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» і червоній «зонах» — і від водіїв, і від пасажирів вимагають документ про вакцинацію або тест на коронавірус.