“Сьогодні аншлаг, а завтра – ГУЛАГ”: чимало українських “митців”, яким шмат ковбаси затуляв труни українських солдатів, раптом поперлися в Україну

В Україну з гастролями їде російська співачка Йолка. Вона народилась в Ужгороді, але колись поїхала в Росію будувати кар’єру.

“Мені тут дуже добре. Мене так лякали 15 років тому тим, що Москва мене не прийме. Але за 15 років я обросла справжнісінькою сім’єю. Як мені може бути тут погано? Це ж місто моєї реалізації. Тут мене назвали співачкою, і тут я все ще в процесі втілення своєї найголовнішої мрії в житті”

В Росію їхало багато митців колишнього союзу, бо політика імперії була спрямована на те, щоб витягти в Москву з республік культуру і науку, зміцнити інтелектуально мокшанську землю, паралельно “знекровити” поневолені народи і виховати у них почуття меншовартості.

Але коли почалась війна, чимало українських митців повернулись в Україну. Вони відмовились від своїх квартир, російського громадянства, високих гонорарів, бо не підтримали Путіна і окупацію України . Багато українських акторів відмовилось там зніматись і виступати (Олеся Жураковська, Рімма Зюбіна тощо).

Вони обрали совість і Батьківщину. Бо мовчки працювати в Росії не можна. Повірте моєму досвіду, бо я майже 10 років жила в Росії та працювала в кіно. Не вірте, що ті, хто преться туди заробити грошенят, захищає вербально Україну або мовчить. Якщо воно не буде казати, що “виноваты политики”, “не все так однозначно” в кращому випаду, а в гіршому – “мыодиннарод”, “руссикийязыквперед”, “путинцаца”, йому там буде некомфортно, м’яко кажучи. Щоб там працювати за фахом, треба чимало попрацювати язиком на користь російської пропаганди.

Та от, з 2014 року в росії терлося чимало українських “митців”, яким шмат ковбаси затуляв труни українських солдатів. І раптом вони поперлися в Україну. Чого? Прозріли, совість прокинулась? Ні. Спрацьовує інстинкт самозбереження. Бо він є навіть у глистів і мух, а що вже казати про наших “йолок” та інші дерева, які вештаються з концертами по російським птахофабрикам!

В Росії конкретно запахало ГУЛАГом, виключенням інету, “залізним занавісом” тощо… Тільки алконавти не розуміють, що чекає найближчим часом росію – повертається 37-й рік. Тобто – сьогодні аншлаг, а завтра ГУЛАГ. От і згадали про Україну. Тому пропоную кожній йолці, яка хоче виступити у Львові чи Києві, спочатку виступити на Сході в окопах. І дуже підтримую ініціативи Ігоря Кондратюка, який виступає проти гастролей російських митців в Україні і зросійщення України.

Тетяна Малахова

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.