Справедливість є! Повернення виплат мобілізованим середньої заробітної плати роботодавцем: в Верховній Раді України вже зареєстрували законопроект

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який відновить гарантії збереження середньої заробітної плати працівникам на час призову на військову службу.

Про це повідомила співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко у фейсбуці, передає Еспресо.

За словами нардепки, у Верховній Раді України 25 липня депутати зареєстрували законопроєкт, який відновлює гарантії збереження середньої зарплати працівникам на час призову на військову службу.

“Проєкт закону №7584. За мобілізованими зберігаються місце роботи і посада. Повертаємо збереження виплати середньої заробітної плати роботодавцем”, – пише Геращенко.

Також йдеться, що роботодавцям компенсуватимуть витрати шляхом зменшення суми виплат з податків і зборів, які йдуть до державного бюджету.

“Такий суб’єкт господарювання (роботодавець) має право компенсувати такі витрати – зменшити на суми таких виплат мобілізованим сплату податків і зборів до держбюджету”, – пише нардепка.

Поступово зростає кількість компаній, які зменшили зарплати на 10–15%. Урядова програма з компенсації роботодавцям мінімальної зарплати за нові робочі місця для переселенців дала змогу працевлаштуватися 7,4 тис. українців.