Стало відомо, якою буде погода на новорічні свята: синоптики дали прогноз на зиму в Україні

На новорічні свята в Україні буде досить морозно, а от снігового покриву може не бути. У грудні прогнозуються температури зі знаком плюс.

Як розповіла під час пресконференції в “Укрінформі” завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова, до Нового року температурний режим на території країни “буде плюсовим”. Однак у перші дні нового року очікується значне похолодання.

Фахівчиня зазначила, що новорічні свята, найімовірніше, пройдуть без снігу, оскільки протягом усього грудня часто фіксуватимуться плюсові температури. Через це сніговий покрив “не встигне сформуватися”.

Мартазінова розповіла, що середньодобову та денну температуру на рівні -5 градусів варто очікувати на початку грудня. Далі холодні дні будуть у новорічний період, а потім температура трохи підніметься.

“Наступне значне похолодання варто очікувати в лютому”, – сказала вона.

За її словами, найхолодніші дні, а це до -15 градусів, будуть на початку січня.

“Тобто новорічні свята супроводжуватимуться морозними днями”, – наголосила Мартазінова.

Говорячи про те, якою буде зима загалом, синоптикиня повідомила, що вона буде протяжною, температурний режим нестійким.

Зі свого боку портал World-weather повідомляє, що в грудні в Києві буде достатньо днів із відміткою +. Найбільша кількість опадів – снігу та дощу, має бути у першій половині місяця. У найхолодніші ночі стовпчики термометрів будуть падати до -4 градусів.

У січні в Києві – трохи холодніше. Цього місяця вночі очікується до -7, а вдень близько -4 градусів. Водночас фахівці порталу прогнозують менше опадів та більше сонячних днів.

У лютому в українській столиці у другій половині місяця передбачається поступове потепління. Багато сонячних днів. У найхолодніші ночі в лютому в Києві буде близько -7.