Ситуація вкрай небезпечна! Сьогодні пролунало попередження про загрозу життю і здоров’ю населення внаслідок викиду токсичної речовини у Дніпрі

У Дніпрі на території заводу “Південмаш” знаходиться 95 тонн гептилу, з яких 37 тонн – в некондиційному стані. Гендиректор держпідприємства Сергій Войт попередив про серйозні ризики, адже коштів на зберігання та утилізацію ДП не отримує роками, а у разі розгерметизації хоча б однієї цистерни може статися техногенна катастрофа.

Відповідний лист опублікувала адвокат Юлія Сегеда у своєму Facebook, передає РБК-Україна.

Директор “Південмашу” звернувся до міністерства промисловості, космічного агентства та мерії Дніпра із закликом відреагувати на ситуацію.

“Термін експлуатації резервуарів, де зберігається гептил, закінчився. За відсутності коштів умови зберігання погіршуються і вже не можуть надійно забезпечити необхідний рівень безпеки працівників підприємства та громадян міста в оточуючих житлових районах. Вже мали місце випадки випаровування високотоксичних агресивних хімічних речовин, що несе безпосередню загрозу життю та здоров’ю населення. Ситуація вкрай небезпечна!” – йдеться в листі.

Гептил на заводі, згідно з постановою Кабміну від грудня 2018 року, повинні були утилізувати до 2020-го. Зберігання речовини на рік обходиться підприємству в близько 20 мільйонів гривень. За весь цей час жодної компенсації витрат, як і коштів на утилізацію, так і не надходило.

Войт зазначив, що “Південмаш” не має можливості самостійно вирішити проблему надійного зберігання і подальшої утилізації цього вкрай небезпечного для людини компонента ракетного палива.

Гептил має дуже невисоку гранично допустиму концентрацію. При впливі на людину уражаються всі системи: імунна, серцево-судинна, лімфатична, нервова, шлунково-кишковий тракт, печінка, шкіра, також це викликає порушення репродуктивної діяльності та поява вроджених вад. Смертельна доза гептилу для людини становить 1 мікрограм на 1 літр води.