“Треба говорити правду”: Смешко закликав перейменувати Україну та запропонував нову назву – у соцмережах суперечки

Смешко пояснив свою думку і запропонував провести референдум за новою назвою для України. Лідер партії “Сила та честь”, колишній голова СБУ Ігор Смешко виступив із пропозицією змінити назву України передає Діалог.ua.

В ефірі каналу “Наш” політик заявив, що новою назвою для Української держави має стати Русь-Україна, посилаючись до історичної спадщини Київської Русі.

За словами Смешка, таким чином Україна зможе досягти відразу кількох цілей, одночасно поставивши під удар російське трактування історії, яке не відповідає дійсності.

“Як на мене, я б відновив правдиву історичну назву нашої держави. Наша держава має називатися Русь-Україна. Русь і Росія – це різні речі. Як руський та російський – це різні речі. Слово “російський” з’явилося з Петром І. Подивіться, які величезні ресурси були витрачені Петром, його дипломатією для того, щоб вимарити слова “Мocкoвiя” та “моcковити”, – наголосив політик.

Більше того, Смешко рекомендував прочитати написану 1731 року книгу французького філософа Вольтера “Історія Карла XII, короля Швеції”, в якій Україна згадується під її нинішньою назвою, а РФ і росіяни називаються “Мoсквoю” та “Мocковитaми”.

“Це серйозна річ, про неї треба думати, говорити з народом. Такі речі – це референдум. Потрібно піднімати політичну культуру, треба говорити правду. Історія лікує лише тоді, коли вона несе правду” , – наголосив політик.

Користувачі соціальних мереж у коментарях до відео сперечаються про доцільність рішення, наголошуючи на неоднозначності запропонованої ініціативи.