Тривожна новина! Почалося: білоруські війська на кордоні з Україною намагаються завадити перекиданню додаткових підрозділів ЗСУ на Донбас

До семи батальйонів бійців Білорусі прикривають ділянки українсько-білоруського кордону. Фіксують діяльність мобільного комплексу радіомоніторингу в прикордонній смузі, зокрема й на території України.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається уникнути прямої участі у війні в Україні, проте зараз його війська біля кордону з Україною стримують підрозділи ЗСУ від перекидання на Донбас.

Про це йдеться у звіті розвідки при Міноборони Великої Британії, передає Громадське.

Міноборони Білорусі тиждень тому оголосило про розгортання сил спеціальних операцій уздовж кордону з Україною, а також підрозділів протиповітряної оборони, артилерії та ракет на полігонах на заході країни. Пояснюють це нібито загрозою зі сторони України.

У розвідці вважають, що присутність білоруських сил біля кордону, схоже, заважає перекинути додаткові українські підрозділи з півночі на Донбас.

Досі Білорусь не відправляла свої війська в Україну, однак надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України — наприклад, Білорусь була плацдармом для початкового наступу рф на Київ та Чернігів.

За даними розвідки, Лукашенко намагається знайти баланс між підтримкою російського вторгнення та бажанням уникнути прямої військової участі у війні. Він нібито переживає через можливі західні санкції, можливу українську помсту та невдоволення серед білоруських військових.