Це неймовірно крута новина, до якої Украіна йшла понад 10 років. Найближчим часом нас очікує фактично друга проривна річ після безвізу, яка наблизила нас до Європи, – політичний експерт

Це неймовірно крута новина, до якої Украіна йшла понад 10 років. Будучи заблокованою починаючи з 2013 її змогли розблокувати у 2017, і от зараз – нарешті її підписали.

Найближчим часом нас очікує паління цін на авіаквитки з Європою, збільшення кількості рейсів і збільшення кількості міст, з яких украінці зможуть вилітати до Європи.

Після безвізу це фактично друга проривна річ, яка наблизила нас до Європи. Зовсім скоро маючи паспорт вакцинації та 50-70 євро украінці зможуть потрапити у будь-яку точку Європи.

Про це пише політичний експерт Віктор Таран у фейсбук.

Як повідомляє УП, з української сторони угоду підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, зі сторони ЄС – глава дипломатії Жозеп Боррель та посол Словенії в Україні Томаш Менцин.

Угода про “відкрите небо” має на меті урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок – має зменшити ціни на квитки.

У ЄС наголошують, що одним з наслідків підписання угоди має бути вхід до України нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України. Угода була парафована ще у 2013 році, проте досі не була підписана через британсько-іспанську суперечку щодо належності Гібралтара.

Підписання очікувалося 11 лютого у Брюсселі, але на початку лютого в офісі президента заявили, що підписання зірвалося.

28 червня Рада ЄС дала згоду на підписання з трьома країнами, у тому числі Україною, Угоди про спільний авіаційний простір.