У другому турі президентських виборів, якщо б вони відбулись сьогодні, Зеленський програє колишньому спікеру Верховної Ради Разумкову

Колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков не набирає достатньо голосів для виходу в другий тур виборів президента України, але якби таке сталося, то він міг би виграти у Володимира Зеленського.

Про це йдеться у результатах опитування «Центру Разумкова», яке проводилось з 11 по 17 листопада передає Громадське.

Якби президентські вибори відбулися найближчим часом, до другого туру вийшли б Володимир Зеленський (25,2% голосів тих, хто має намір взяти участь у виборах і визначився з вибором) та Петро Порошенко (17,5%).

Інші потенційні кандидати набирають менше: Юрій Бойко — 10,9%, Юлія Тимошенко — 9,4%, Дмитро Разумков — 7,5%, Ігор Смешко — 5,2%.

Респондентам під час опитування також запропонувати обрати, за кого з політиків вони проголосували б, якби відбувся другий тур президентських виборів. Вибір був із трьох пар кандидатів: Зеленський — Бойко, Зеленський — Порошенко та Зеленський —Разумков.

Виявилося, що Зеленський перемагає у Бойка із 66,3% голосів проти 33,7% голосів тих, хто має намір взяти участь у виборах і визначився з вибором. Порошенка Зеленський теж обходить — 54% проти 46%, а от Разумкову може й програти — 49,6% голосів у Зеленського проти 50,4% у Разумкова. Зауважимо, що така різниця є у межах похибки, яка становить 2,3%.

Як змінилися рейтинги?

Зазначимо, що рейтинг Зеленського у всіх парах знизився приблизно на 3%, у порівнянні з результатами минулого опитування, що проводилось з 29 жовтня по 4 листопада.

Зокрема, у парі з Порошенком підтримка Зеленського впала з 28,3% з усіх опитаних до 25,7% (рейтинг Порошенка натомість виріс з 17,3 до 21,9%).

У парі з Бойком схожа ситуація: у Зеленського було 31,2% на минулому опитуванні, а стало — 28,6%, натомість підтримка Бойка зросла з 14,6% до 17,3%.

Також у парі з Разумковим рейтинг Зеленського знизився з 26,8% до 23,3%, а підтримка Разумкова виросла аж у півтора раза — з 16,7% до 25,1%.