“У мене нема секретів” – Вже в понеділок! Зеленський раптово розкрив деталі щодо зустрічі на базі “Рамштайн”

Президент Володимир Зеленський оголосив, що очікує від другої зустрічі у форматі «Рамштайн» рішення щодо надання Україні американських реактивних систем залпового вогню MLRS (Multiple Launch Rocket System).

Про це Зеленський сказав під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Португалії Антоніу Коштою, передає Громадське.

«Те, що зустрічі на “Рамштайні” продовжуються — це вже позитивний результат […] Ми очікуємо позитиву щодо постачання MLRS. У мене немає секретів. Ми звертаємося до всіх країн щодо постачання MLRS-систем, завдяки яким Україна зможе перебрати ініціативу та звільняти свою територію», — сказав президент.

Зеленський нагадав представникам країн, які бояться надавати Україні таке озброєння начебто через його можливе використання для наступу на рф, що українці воюють на своїй території.

«Якщо хтось із країн Європи або світу звик, що Донбас — це окупована росією територія і там вже роздали російські паспорти, то я хочу сказати, що це не дуже добра звичка. Це наша територія і ми йдемо крок за кроком до її звільнення. Ми не можемо заплатити ціну в десятки, сотні тисяч людей. Тому просимо нам допомогти», — наголосив Зеленський.

За його словами, наразі необхідне Україні озброєння просто стоїть у деяких країнах. Разом із цим росія на різних рівнях проводить «погрозливі перемовини» із державами світу щодо передання Україні MLRS-систем.

«Не треба боятися — треба об’єднуватися. Об’єднання — це саме те, чого боїться російська федерація. Вона боїться міцного об’єднання, боїться, що Європейський Союз та США діятимуть як один організм. Для нас це дуже важливо. Нам дуже потрібна предметна допомога», — додав президент.

26 квітня на американській авіабазі «Рамштайн» у Німеччині відбулася зустріч представників оборонних відомств понад 40 країн: ЄС, НАТО, держав Африки, Близького Сходу і Перської затоки, Азійсько-Тихоокеанського регіону. Організовували її США.

За її результатами створили Консультативну групу з питань оборони України, яка діятиме на постійній основі та збиратиметься раз на місяць. Це дозволить оптимізувати і пришвидшити важливі процеси щодо отримання зброї, вдосконалити логістику, забезпечити оптимальну координацію.

Також на засіданні ухвалили стратегічне рішення переходу української армії на натівські калібри і техніку.

Крім того, на зустрічі погодили, що навчальні програми будуть масштабовані та поширені навіть на ті зразки озброєнь і техніки, щодо надання яких поки немає політичних рішень.

Вже 23 травня відбудеться друге засідання групи з оборони України.