Українцям почали частіше пропонувати дистанційну роботу: кого шукають і скільки платять

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну частка вакансій із дистанційною роботою зросла вдвічі. При цьому середня зарплата в цих вакансіях вища за середню зарплату в цілому за всіма пропозиціями роботи.

Це пов’язано з тим, що дистанційку пропонують переважно в IT-сфері, де й оклади вищі за стандартні (в середньому 25 тис. грн). Проте по 20 тис. грн можуть заробляти менеджери із продажів.

Про це свідчать результати дослідження, які надали аналітики кадрового порталу Work.ua. Вони зазначають: з початком повномасштабної війни пропозицій роботи в Україні стало значно менше, у тому числі й на дистанційці. Проте частка вакансій із дистанційною роботою стрімко зростає, повідомляє Obozrevatel.

Середня зарплата у вакансіях з дистанційною роботою зростала щорічно і тепер вища за середній рівень зарплати по Україні. Якщо середня зарплата по країні становить 15 тис. грн, то на дистанційній роботі у 2022 році пропонують у середньому 20 тис. грн.

Найпопулярнішою вакансією на дистанційці є менеджер із продажів із середньою зарплатою 20 000 грн. Загалом у середині 2022 року до топ-5 найпопулярніших увійшли такі пропозиції:

  • менеджер із продажів – середня зарплата 20 тис. грн;
  • менеджер із роботи з клієнтами – 18 тис. грн;
  • SMM-фахівець – 18 тис. грн.;
  • менеджер з персоналу – 18 тис. грн.;
  • оператор контакт-центру – 14 тис. грн.

Нагадаємо, в Україні 18 липня ухвалили законопроект №5161 про нестандартні форми зайнятості (фріланс). Тепер фрілансери зможуть легально поєднувати роботу у кількох роботодавців і матимуть базові соціальні гарантії.