Українцям роздають майже по 100 тисяч гривень допомоги: хто може їх отримати

В Україні з 1 січня 2022 року розпочалася нова програма з допомоги безробітним громадянам. Вона передбачає виплату до 100 тис. грн (97,5 тис.) на відкриття власної справи.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики і зазначає, що допомогу можна отримати в рамках бюджетної програми “Рука допомоги” передає Сьогодні. Суть програми полягає у допомозі малозабезпеченим сім’ям шляхом виплати коштів на відкриття власного бізнесу.

Отримані за програмою кошти можна будет витратити на:

  • купівлю обладнання для започаткування власного бізнесу;
  • купівлю матеріалів для бізнесу.

Частину грошей доведеться повернути через три роки, а саме – сплачені за три роки податки. Якщо ж ви працевлаштуєте двох осіб, направлених центром зайнятості, то можна не повертати кошти взагалі.

Як отримати кошти?

Звісно, отримати допомогу зможуть не всі. Для того, щоб взяти участь у програмі, потрібно прийти зі складеним бізнес-планом до центру зайнятості. У повідомленні Мінсоцполітики зазначається, що його можуть допомогти скласти співробітники центру.

Окрім цього, гроші не зможуть отримати:

  • особи, що мають судимість;
  • ті, хто не зробить бізнес-план.

“Для отримання фінансової допомоги слід звернутися із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи”, – наголошують у пресслужбі.