В Україну несеться циклон: синоптик розповіла, коли завалить снігом і похолодає

Погода в Україні найближчим часом значно змінить свій курс. За прогнозом синоптиків, в країну налетить різке похолодання і випаде перший сніг.

Як розповіла синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха, мінусова температура вдень в Україні поки не очікується, повідомляє Главред.

“Погода все ж спокійна, а ось саме мінусова температура – так, вона вже може бути. Варто відзначити, що в прогнозі ви не почуєте слово “заморозки”, тому що це явище в цьому осінньому сезоні вже не актуально, адже вегетація рослин практично скрізь для аграріїв вже закінчилася. Тому, починаючи з 7 жовтня, якщо температура повітря і грунту буде опускатися нижче нуля або близько нуля, то це вже буде просто мороз. Тобто вже заморозки як небезпечне явище не актуальні, природа підлаштувалася під прохолоду, в більш зимові процеси”, — говорить Птуха, передає Новое время.

10 і 11 жовтня температура вночі по Україні буде від +4 тепла до -2 морозу, лише в південно-східній частині +2 і +8 градусів ще залишається і в нічні години.

Але денна температура радує і сонечко ще буде, вдень + 9 +15. На Закарпатті повітря прогріється до +17.

“Наступного тижня почнеться зміна синоптичних процесів, у вівторок буде надходити вже циклон з південного заходу. Відповідно, він може принести опади, саме опади змішаної фази і опади у вигляді снігу в Карпати”, — додала Наталія Птуха.

Як напередодні розповіла синоптик Тетяна Негойдалова в інтерв’ю Парламент. ua, зима на території України цього разу буде достатньо “традиційною”.

У той же час, фахівець зазначила, 30-градусних морозів очікувати не варто.

“Морозних днів буде більше, відлиги – менше”, – сказала експерт.

Україну завалить снігом, що “додасть роботи комунальним службам”.