Важлива інформація для всіх: Ці фрази з максимальною точністю видають телефонних шахраїв. Українські експерти проаналізували розмови

Останнім часом банківські бази даних стали занадто дорогим задоволенням для телефонних шахраїв, тому вони змінюють стратегію і вважають, що краще випитувати всю необхідну інформацію прямо по ходу розмови з потенційною жертвою.

Про це заявили в компанії DeviceLock, проаналізувавши серію розмов з шахраями і вивчивши методички аферистів, знайдені правоохоронцями в нелегальному call-центрі в Києві. Експерти назвали фрази, навколо яких будуються нові схеми телефонних розводів, передає gsminfo.

«Особовий рахунок» і «фінансовий осередок» саме такі конструкції є надійним свідченням того, що дзвінок, яка найдійшов до вас носить кримінальний характер.

Юрій Томашко, генеральний директор DeviceLock, називає однією з найпопулярніших легенд злочинців історію, що на ім’я жертви узятий кредит з використанням певного «особовго рахунку» . Далі шахраї просять назвати номер банківської карти і перевести всі гроші на нібито безпечний рахунок, наданий банком. Так само злочинці наполегливо просять нікуди не повідомляти про дзвінок, тому що це суперечить КК України.

Фрази «особовий рахунок» і «фінансовий осередок» – надійні маркери нових злочинних схем. Ніяких особових рахунків, прив’язаних до паспортних даних, на що так уперто тиснуть шахраї, в Україні не існує і викрасти з них, відповідно, нічого неможливо. Якщо вам надійшов дзвінок з подібним лексичним змістом, Томашко радить його перервати і протягом декількох годин не відповідати на незнайомі номери. Так само не варто знущатися над шахраями, затягувати розмову або називати невірні дані – пам’ятайте, що в розпорядженні злочинців є як мінімум ваш номер, а з огляду на технічне забезпечення подібних кол-центрів, вони здатні завдати чимало неприємностей.

«Це призводить злочинців в крайнє роздратування, і в якості помсти вони все частіше використовують дзвінки з повідомленням про мінування або вчиненні інших злочинів, причому номер абонента підміняють на номер жертви. Значно простіше і безпечніше просто повісити трубку» , – пояснює Томашко.