Відкривається другий фронт? Вірменія просить допомоги у Росії через те, що Азербайджан продовжує наступ на Нагірний Карабах

У Міністерстві закордонних справ Вірменії заявили, що Азербайджан продовжує наступ на Нагірний Карабах у районі села Парух Аскеранського району.

У заяві МЗС Вірменії йдеться, що «азербайджанські підрозділи минулої ночі відкрили вогонь у напрямку постів армії оборони».

Вірменія стверджує, що азербайджанські війська нібито пішли у наступ у Нагірному Карабаху. У Міноборони Азербайджану заперечують загострення ситуації.

Зазначається, що в інформаційному штабі ніким не визнаної у світі НКР заявили, що азербайджанські війська у напрямку села Парух Аскеранського району нібито порушили лінію зіткнення. Пізніше там заявили, що ситуація у селах Парух та Храморт – під контролем російських військ, які перебувають тут з листопада 2020-го після завершення другої карабахської війни.

Там також стверджують, що просування азербайджанських військ було зупинено внаслідок переговорів та “додаткових заходів щодо забезпечення безпеки”, але армія Азербайджану не повернулася на вихідні позиції.

У МЗС Вірменії назвали дії Азербайджану “агресивними” та заявили, що вони порушують підписане у листопаді 2020-го перемир’я. Єреван очікує, що війська РФ вживуть заходів для негайного повернення азербайджанських військ на вихідні позиції.

У Міноборони Азербайджану заявили, що повідомлення вірменських джерел про загострення ситуації “не відповідають дійсності”.

Там запевняють, що жодних зіткнень чи інцидентів не відбувалося, а “на пунктах ведеться уточнення позицій та місць дислокації”.

Баку вважає, що вірменські джерела “навмисно спотворюють і нагнітають обстановку”, щоб “створити атмосферу паніки, ввести громадськість в оману та направити в неправильне русло”.