Воєнний стан буде запроваджено максимально оперативно: у Раді розповіли, як будуть діяти у разі повномасштабного вторгнення військ РФ

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що депутати готові протягом кількох годин зібратися в залі засідань Верховної Ради у разі, якщо Росія почне повномасштабне вторгнення своїх військ на територію України.

Відповідну заяву він зробив у ефірі Радіо Свобода, передають Українські Новини.

“У Верховної Ради може бути лише один план, коли існує завдання запровадити воєнний чи надзвичайний стан… зібратися та провести відповідне голосування”, – сказав Корнієнко.

За його словами, якщо подібна ситуація не станеться на тиждень, коли депутати працюють в округах, то парламенту на збори потрібно близько двох годин.

Якщо будуть активні військові дії, то вживатимуться заходи щодо охорони народних депутатів, щоб вони змогли дістатися Верховної Ради для участі у голосуванні.

Щодо тих депутатів, які в момент початку воєнних дій будуть перебувати поза Україною, то “їм важче це зробити”. Корнієнко додав, що Росія неодноразово вдавалася до концентрації великого військового угруповання поблизу українського кордону.

Він вважає, що подібні дії Москви є одним із способів інформаційної дестабілізації.

Як повідомлялось, 13 листопада 2021 року в Офісі президента України заявили, що Росія постійно тримає потужне наступальне угрупування навколо України.

У Росії понад 92 тис. військовослужбовців зосереджені навколо кордонів України, і вони готуються до нападу наприкінці січня або на початку лютого.