Вторгнення Росії в Україну: західна розвідка повідомила, коли РФ може почати війну

Західна розвідка припускає “надмірну ймовірність” вторгнення Росії в Україну цієї зими після того, як президент РФ Володимир Путін зібрав на кордоні з нашою країною понад 90 тисяч військових. Такі висновки розвідки союзників про можливу ескалацію базуються не лише на кількості та видах озброєння, стягнутого до українського кордону.

Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в інтерв’ю “Financial Times”, яке вона дала на минулих вихідних. За її словами, хоча інформація західної розвідки “потребує додаткового обговорення”, вона попереджає про високу ймовірність ескалації конфлікту.

На запитання, чи сьогоднішня небезпека агресії Росії є більшою, ніж у попередні роки, Маляр зазначила:

“Інформація наших служб військової розвідки збігається з даними країн-партнерів про надмірну ймовірність дестабілізації ситуації в Україні цієї зими”.

Маляр додала, що висновки союзників “базувалися здебільшого не лише на деталях про різноманітність російських військ уздовж українського кордону”. За її словами, Вашингтон, ймовірно, має додаткову інформацію про наміри президента країни-агресора Володимира Путіна.

Минулого тижня США поінформували союзників про свої розвідувальні дані, які вказують на те, що Москва готується до вторгнення в Україну.

У відповідь Путін звинуватив НАТО у розпалюванні напруженості в цьому регіоні своїми незапланованими військовими навчаннями.

Нарощування російських військ відбувається поблизу окупованих територій на Донбасі, а також у різних районах на північному сході України та в окупованому Криму, зазначила Маляр.

За оцінками Києва, Росія розмістила на цих територіях близько 114 тисяч військових, серед яких близько 92 тисячі сухопутних військ, а решта – повітряні та морські сили. Про це повідомив “Financial Times” начальник розвідки української армії Кирило Буданов. За його словами, це можна оцінювати як підготовку до широкомасштабного вторгнення, а також як психологічний тиск.

У Сполучених Штатах побоюються, що такі переміщення російських сил створюють набагато серйознішу ситуацію, ніж було навесні, коли РФ зібрала подібну кількість військ на кордоні в рамках так званих “навчань”.

Держсекретар США Ентоні Блінкен на спільній із главою МЗС України Дмитром Кулебою пресконференції у Вашингтоні повідомив, що у Вашингтоні побоюються повторення ситуації 2014 року, коли Росія розпалила сепаратистський конфлікт на Донбасі.

“Ми бачили, як російські збройні сили на кордонах України заявляли про якусь провокацію з боку України, після чого вдерлися… Це те, що вони зробили у 2014 році. І тому це наштовхує на думки про спробу повторити те, що було тоді”, – сказав Блінкен.

Як повідомлялось, за словами державного секретаря США Ентоні Блінкена, США стурбовані, що Росія може повторити свої дії 2014 року щодо захоплення українських територій. Передумови для цього можна побачити в концентрації військ РФ біля кордону України.