Вже в найближчі дні кілька областей потрапляють в “червону” зону: всі кафе, ресторани, спортзали зможуть працювати лише, якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані

Про посилення карантинних обмежень заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 6 жовтня. Але він не уточнив, про які області йдеться.

Водночас керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко на брифінгу 6 жовтня зазначив, що критеріям «червоної» зони наразі відповідають Харківська, Запорізька, та Херсонська області.

«Сьогодні-завтра Київська школа економіки очікує засідання національної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо переходу цих регіонів до “червоної” зони», — йдеться у повідомленні, передає Громадське.

Також, на думку експертів, у зоні ризику Житомирська, Сумська, Хмельницька та Чернівецька області.

Які обмеження у «червоній» зоні?

Запровадження цієї зони карантину означає, що кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри та інші громадські місця зможуть працювати, лише якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані. Бізнес має сам перевіряти наявність відповідних сертифікатів про вакцинацію.

У «червоній» зоні карантину заклади освіти працюватимуть офлайн, лише якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації. Дитячі садочки та 1-4 класи школи продовжать працювати у звичайному, очному форматі.

В уряді зазначають, що у працівників поліції та інших повноважних органів є відповідний програмний софт, завдяки якому вони перевірятимуть у відвідувачів наявність COVID-сертифікатів.