Заходить до салону літня жіночка. На моє привітання українською, чую у відповідь: “Вьі уже всє на укрАінскій манєр пєрєстроілісь?”

Публікуємо допис культурної діячки Олени Заставної: “Заходить до салону літня жіночка. На моє привітання українською, чую у відповідь: ” Вьі уже всє на укрАінскій манєр пєрєстроілісь? От прєдставляєте, пошла к врачу, а он на укрАінском разговаріваєт. Я йєму гаварю, вьі па-нармальнаму мнє об’яснітє. А он “я на вражєской мовє нє размавляю”. От што єто за врач? Я тут з 50-х гадов жіву”.

Ну, що ж. Україна впритул підійшла до необхідності іспиту громадянина. Якщо людина за 70 років не навчилася розуміти мову країни, в якій живе, то й не має права впливати своїми рішеннями на долю країни. Мову не вивчив – не громадянин.”

Згодом, коли даний допис викликав резонанс у мережі Олена відреагувала наступним чином: “Шановне панство, уклінно прошу вибачення за те, що попередній допис вийшов таким срачогонним (шаркає ніжкою по паркету). Я думала, що срач з Модільяні у вітрині, то був cherry in the top, але ніт.

Українці за мову готові рубитися до останньої літери. Бачила багато всього в житті, але понад 820 поширень посту і це ще не кінець, трохи лякає.

Так ось, така кількість поширень спричинила зливу запитів у друзі, але підступний фейсбук обмежує цю опцію 5000 осіб і ці ліміти давно вичерпані. То, кому дуже важливо бути в темі, є опція “стежити”.

А я буду продовжувати, бо маю зливати цей вербатім хоч кудись, бо мене скоро розірве, як ховрашка. Дякую, дуже дякую.” – Olena Zastavna

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.