Зима нікуди не зникне: чи засипле Україну снігом та якими будуть наслідки зміни клімату

Зима цього сезону очікується сніжною і морозною, а теплих днів буде фіксуватися мало. Наслідки зміни клімату не матимуть надто значного впливу на зміну температур у нашому регіоні.

Як повідомила синоптикиня Тетяна Негойдалова, зима на території України цього разу буде досить “традиційною”. У той же час, фахівчиня зазначила, 30-градусних морозів чекати не варто, повідомляє Obozrevatel.

“Морозних днів буде більше, відлиги – менше”, – сказала експертка.

За її словами, зима буде достатньо сніжною, що “додасть роботи комунальним службам”. Однак метеорологиня порадила не турбуватися з цього приводу, а пам’ятати про те, що білий колір допомагає пережити холодні дні та з оптимізмом пройти зиму.

“Коли снігу немає і навколо сіре – це погано впливає на психологічний стан людей”, – зазначила фахівчиня.

Також вона підкреслила, що глобальне потепління змінило клімат України.

“Просто мало хто віддає собі звіт, що підвищення температури на 1-2 градуси насправді є істотним. Люди уявляють собі: ну вчора було 24, а сьогодні 26 – воно навіть невідчутно. Але середньорічні температури тягнуть за собою великі зміни”, – пояснила Негойдалова.

За останні 30 років річна температура в регіонах України піднялася на 1,3 градуси.

“Просто згадайте погоду в кінці 80-х і останніх кількох років, це дійсно два різних клімати. Суворі зими стали рідкістю, якщо і буває температура -20, то це і рідко, і короткий час, буквально один-два дні. І вже два роки, як у нас взагалі не було метеорологічної зими”, – додала вона.